top of page
טיולי "העמק הנעלם" 

אנו מובילים טיולי ג'יפים בפרט והדרכות בכלל במדבר יהודה, עמק האלה, דרך בורמה, הר סדום ומרחב הר הנגב על מכתשיו, עמקיו והפרא החבוי שבו וכן טיולים רב יומיים בכל הארץ. הטיולים מודרכים על ידי מדריכים מנוסים ובני אדם שנעים לבלות בחברתם וללמוד מהם. 

הטיולים מתאימים למשפחות, חברות וקבוצות ומותאמים למטיילים בהתחשב בגילם, בתחומי העניין ובאופי הקבוצה. 


הטיולים מלווים בהכנת תה צמחים ו/או קפה עם עוגיות או פירות העונה.

ניתן לשלב בטיולים מגוון פעילויות כמו "סיור וציור" - הדרכה גיאוגרפית, הסטורית של המרחב ועצירה לרישום\ציור של הנוף בהובלת מורה מנוסה לאומנות רישום וציור.


ניתן לתאם ארוחות שטח ופעילויות אתגריות נוספות.  

אורך טיול נע משעתיים ועד טיול רב-יומי. 

קצת על הטיולים 

הרי יהודה - ״עוֹד יִשָּׁמַע בְּעָרֵי יְהוּדָה וּבְחוּצוֹת יְרוּשָׁלַיִם״

נצא לטייל בהרי ירושלים ונוכל להתרשם מנקודות תצפית עוצרות נשימה, חקלאות עתיקה, הזמנה להבנה של המורכבות הגיאופוליטית ומעבר דרמטי בין הרים לנחלים המנקזים את הנגר העילי מההר שזורם לכיוון הים. בכל עונה הטבע משתנה ומזמן פריחות מהיפות שניתן לראות בארץ. פירות בר כמו: תאנים, סברסים ותותי בר ובעלי חיים יחד עם נדידת ציפורים ומעיינות שופעים לאורך כל השנה.

לנו זה נשמע כמו הזמנה למקום קסום ופראי שלא נראה אם לא נחקור..


צפון מדבר יהודה - שלוש הדתות בראי המדבר
נחלוף בין יושבי המדבר הבדואים משבט ג'אהלין, נהנה מהרוח בפסגת הר מונטאר הוא הר העזעזאל ממנו נשלח השעיר ביום הכיפורים. ניתן להגיע לתצפית על מנזר המרסבא - העתיק והמרוחק במנזרי מדבר יהודה התלוי על צוקיו מהמאה החמישית לספירה. נרד לבקעת הורקנייה ונבי מוסא. נשלים את הטיול באחד ממעיינות נחל פרת.

 

דרך בורמה

סיפור בניית הדרך העוקפת לירושלים בימי מלחמת העצמאות. בעוברינו בדרך המקורית, ניצוק תוכן והקשר גיאוגרפי - היסטורי - פוליטי ונשוב לימי המלחמה הקשה והארוכה במלחמות ישראל. נדון בשאלות הקשות שעמדו בפני דוד בן-גוריון ומקבלי ההחלטות שהובילו את המלחמה שלרגעים נראתה חסרת סיכוי.

עמק האלה

שפלת יהודה הייתה ועודנה מעבר מעבר בין רצועת החוף והעמקים הפוריים לרצועת ההר וירושלים. בשל חשיבות האזור, עושר אדיר של סיפורי תנ"ך (קרב דוד וגוליית), בר-כוכבא וכן גבורה הנקשרת לעצמאות מדינת ישראל (נתיב הל"ה). מערות חפורות בסלע, שדות ומרחבים ופריחות מופלאות הופכים את עמק האלה בפרט ושפלת יהודה בכלל לאזור ששווה לחקור ולהעמיק בו.

 

הר סדום ומישור עמיעז

בדרום ים המלח שוכן הר מלח יחיד ומיוחד. את היווצרותו נלמד ובפיתוליו נתפתל. לוט בחר להוביל את אנשיו לאזור זה והערך התנ"כי כאן מרתק. חריצי נחל פרצים הנחרצים במישור עמיעז יחודיים ומרתקים. יצירת אומנות של הטבע. 

מכתש רמון

שיטוט במרחביו משמעותו פתיחת חלון אל העבר. תוכו של המכתש מכיל אינספור תופעות גיאולוגיות שהתרחשו בבטן האדמה ותופעות גיאומורפולוגיות שמתרחשות מאז החל להיחשף.
צומח וחי, תרבויות נוודים ואימפריות גדולות ששלטו בנגב, משלימים את חווית הנוף לחווית מסע רב-מיימדית.

 

udig_200218_079
udig_200218_138
udig_200218_226

לבירורים נוספים צרו קשר: 050-8674639

תודה על פנייתכם. נשוב אליכם בהקדם

bottom of page